דף הביתעדכוניםkamפרופיל חברהשרותי הסעות רכבים פנוייםהסעת נכים מפת האתר לוח רכב גלרייה צור קשר
פרופיל חברה » מידע שימושי

חברת הסעות – מושגים בסיסיים 

מנהל משרד מקצועי - חברת הסעות מחויבת להעסיק מנהל משרד מקצועי שעבר קורס מנהל משרד הסעות מטעם משרד התחבורה ואושר לשמש כמנהל מקצועי בחברת ההסעות.
תפקיד מנהל המשרד לדאוג להבטחת פעילות תקינה ויעילה של משרד ההסעות.
 
קצין בטיחות בתעבורה - קצין הבטיחות ממונה על בטיחות כלי הרכב בחברת ההסעות הוא מקבל את אישור מינויו ממשרד גף קציני הבטיחות של משרד התחבורה.נושא הבטיחות בחברת ההסעות כולל בדיקת כלי הרכב ופיקוח על תקינותם ,     בדיקת נהגים בחברה ופיקוח על תפקודם קצין הבטיחות אינו יכול לתפקד בתפקיד נוסף מלבד נושא הבטיחות בחברה וזאת למנוע ניגוד עניינים בהחלטותיו .

תפקידו של קצין הבטיחות ביצוע בדיקה מקיפה אחת לחודש של רכב ההסעות הרשום בחברה ולמלא דו"ח בדיקת תקינות שתוקפו למשך חודש ימים . אישור הבדיקה צריך להיות מצוי ברכב ההסעות .


הוצאת רישיון הפעלה לרכב הסעות -
רכב הסעות מחויב להיות רשום בחברת הסעות על מנת שיוכל לבצע הסעות בשכר,      רישיון ההפעלה לרכב מונפק ע"י משרד התחבורה בירושלים,      על גבי רישיון ההפעלה מוטבע מספר הרישוי של הרכב ושם חברת ההסעות שעבורה יבצע את ההסעות בשכר .על רכב הסעות חל איסור מוחלט לבצע איסוף נוסעים באופן אקראי בתחנות הסעה ,      רישיון ההסעה שניתן לרכב מקנה אישור לבצע הסעות מוזמנות בלבד וזאת דרך חברת ההסעות ובפיקוחה.

רישיון הפעלה לחברה – רישיון ההפעלה ניתן לחברה המעסיקה לפחות 21 כלי רכב,      הנפקת רישיון הפעלה לחברת הסעות ניתן ע"י משרד התחבורה בירושלים ע"י גף היסעים . רישיון זה מקנה לחברת ההסעות להפעיל חברת הסעות בשכר .

רישיון נהיגה להסעת נוסעים בשכר – כיום שלא כמו בעבר לא יוכל נהג להסיע נוסעים בשכר (בעבר היה מספיק רישיון ב' להסעה עד 8 נוסעים או רישיון ג' ל- 11נוסעים)  אלא אם יש ברשותו רישיון נהיגה למונית ,       אוטובוס,      או אוטובוס זעיר ציבורי ובתוקף .

רישיון אוטובוס זעיר ציבורי - יכול להסיע עד 16 נוסעים ברכב הסעות או בהתאם למספר הנוסעים המותר הרשום ברישיון הרכב.

רישיון מונית - מתיר לבעליו להסיע ברכב הסעות עד 16 נוסעים או בהתאם למספר הנוסעים המותר ברישיון הרכב.

רישיון אוטובוס - כאשר מדובר ברכב הסעות מעל 16 מקומות. 

 

Generated by ™ 2007-2018 Sitemap  Contact us  Set as homepage
בניית אתרים
מחפרון | עבודות עפר באשדוד | טרמפים | טרמפים | טכנאי מחשבים בירושלים |